Új akvárium, és ehhez garni választás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.11.30. 23:49

Lassan azért úgy tűnik csak sikerül elindítani az akváriumot, ha már az üveg megvan az már fél siker! ;)

Berendezéshez ajánlom az akvaristán, akvakertészen körülnézni, sokmindent találhatsz hobbitársaktól baráti áron vagy akár ingyen is(szűrő, talaj, növény, fa). Érdemes a hozzád helyileg közelebbieket is megkérdezni, de ez ha jól látom már alakul..

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.01. 00:37

Sziasztok!
Hát a talajra sztem jó megoldás ha olcsót akarsz az a JBL Manado, vagy esetleg sima bazalt (ezt nem'tom h hol lehet beszerezni a környéken de ha találsz megfelelő árban/méretben szólj!! :D )
a növényes részhez csak annyit, hogy ha semmiképp nem szeretnél csigákat az akváriumba akkor érdemes a GA-tól dobozos növényeket venni, ezek nagyrésze egész megfizethető árú, és a szállítási költség se egetverő :)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.01. 18:06

Berendezéshez ajánlom az akvaristán, akvakertészen körülnézni, sokmindent találhatsz hobbitársaktól baráti áron vagy akár ingyen is(szűrő, talaj, növény, fa)


Köszi a tippet. Körül is nézek még ma. :lol:

Hát a talajra sztem jó megoldás ha olcsót akarsz az a JBL Manado, vagy esetleg sima bazalt


Igen, én is bazaltban gondolkodtam eddig, meg néztem JBL Sansibart. Ez apróbb szemű, mint a Manado, és fekete, így a garniknak jobb lehet. Az Ga-s tippet neked is köszönöm. ;)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.12.01. 19:06

A bazaltból van egészen kis szemű, kicsit drágább mint a sima, de szebb, nekem az egyik akváriumomban olyan van.
Ebben:
viewtopic.php?f=35&t=939
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.14. 12:08

Hello

Gondoltam szólok, hogy találtam Sárváron egy jó kis akvarisztikai boltot, ahol elég sok fajta garnéla megtalálható. Mivel írtad, hogy orange garnélát nemigen találsz a közelben, Sárvár pedig nincs messze, szerintem érdemes lehet őket megkérdezni, hátha van nekik, vagy tudnak hozatni.

Ja, és a bolt neve Aquamaxima. Remélem, jól írtam le. Én majd január elején nézek ki hozzájuk személyesen, de e-mailre is válaszolnak, elég részletesen.
Sok sikert a beszerzéshez. Remélem sikerül. :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.14. 19:48

Szia!
Hol találtál rá? mert a neten keresve behoz róla 1-2 oldalt de konkrétan a bolt honlapját nem találom, ha gondolod elküldheted e-mailben is a milan.molnar1989kukac gémíl pont komra :D
a sok fajta garnéla alatt mit értesz? :)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.14. 20:38

Honlapot én sem találtam róla, csak itt az elérhetőségüket: http://eukanuba.hu/hol-vegyem-meg/155-v ... letek.html

Egyébént nekem is úgy ajánlották haverok, hogy nézzek szét Sárváron, mert komolyabb az üzlet, mint a Szombathelyiek nagy része, és értenek is hozzá. Írtam nekik e-mailt, és ezt írták vissza: "foglalkozunk édesvízi garnélákkal,folyamatosan változó készletünk van.
PL: Cardinia cf. breviatata; Neocardinia denticulata var.red; Cardinia japonica; Atya moluccensis ;Cardinia sp. crystal red;"

Ahol van Crystal Red, meg Bumblebee, ott az alap Neocaridina fajok szerintem biztos, hogy kaphatók. :lol:

Ja, és még ezt is írták: "De ha van valami konkrét kérése kérem jelezze,utánajárunk."

Ebből gondolom, hogy rendelésre tudnak beszerezni bizonyos fajokat.
Szerintem írj nekik egy e-mailt, annyit megér. :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.15. 14:03

na majd mindjárt írok is egy emailt :D
Bár még ráér nekem kicsit :)
Megjegyzem kaptam egy akváriumot, így akár januárban el is tudom indítani az aksit, minden attól függ hogy melóhelyen mennyit óhajtanak fizetni :D
az aksival csak az a baj, hogy hatszögletű... és mivel én növényesíteni is szeretném rendesen így még kérdéses hogy mi lesz belőle, de hát ugye ingyen volt!! :mrgreen:
még vennem kell bele talajt, szűrőt, fűtőt, meg világítást szal még lesz rá kiadás azért.... :?
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.15. 18:43

Nekem is megvan már maga az aksi, most szedegetem apránként a cuccokat bele.
Jövő héten megyek növényvadászatra. :lol:
Melyik boltot ajánlod Szombathelyen a növények beszerzésére? Én a Kőszegi utcára gondoltam első sorban.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.15. 21:03

Hát én GA-s rendelésre gondoltam :D
nem szeretnék semmi csigát v ilyesmit összeszedni amit nem akarok, így inkább onnan hozatok majd növényeket annyira nem sok a szállítási költség :)
am Szombathelyen növényekből a vasútállomás közeliben láttam viszonylag bő választékot :)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron