Új akvárium, és ehhez garni választás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.15. 22:33

Igen, én is néztem a GA-t, csak egy kicsit drágának tartom alapból is a növényeket. Egyébként a szállítási költség tényleg nem vészes.

A vasútállomásos tippet kösz szépen, megfogadom, elnézek arra a héten majd. :)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.16. 12:37

Nekem fontos hogy csiga, és minden más felesleges betolakodótól mentes legyen a növény amit veszek, ezért is, meg azért is akarok a neten rendelni mert ott tudom h mik a szükségletei, és h pontosan milyen növényt veszek mert ezt a boltokban nem mindíg tudják megmondani :D
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.16. 16:31

Na mondjuk ez igaz. :)
Hát nem tudom, a csiga még hagyján, azt karanténozással ki lehet szűrni. Mondjuk az tényleg elgondolkodtató, hogy amit náluk veszek, több mint valószínű, hogy kiváló minőségű növény. Még meggondolom a dolgot.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.18. 12:48

Igen, és viszonylag olcsók is pl a dobozos növényeik mind 990-ftba vannak, és állítólag egy doboz elég egy ekkora nanóba...
Engem a csigák is eléggé zavarnának :D max olyat fogok majd tartani ami tutira nem szaporodik :D
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.18. 16:32

Az a baj, hogy én 3 növényt néztem ki, az már 3000ft, plusz a szállítás 1700. És ez nekem sok, kifogyok a rászánt összegből. :lol:
Egyszer körbejárom a boltokat itt helyben, megnézem a felhozatalt, aztán meglátjuk, mi lesz.

Tényleg, a sárvári boltból kaptál visszajelzést? be tudják szerezi a narancs garnélát? :P
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.19. 01:51

igen, igazából én is azért rendelek onnan mert jó a minőség, és én nagyobbrészt növényes aksit akarok csinálni :D
Még nem írtam nekik e-mailt, amíg nem tudom az indítás dátumát addig feleslegesnek tartom :)
De akvakertész.hu-n is ajánlották őket, és írták hogy szokott náluk lenni babaulti faj is, szal valszeg inkább azok lesznek nálam :P azok közt is van szép narancssárga, és csíkos fajok is, inkább azok felé húz a szívem, de majd meglátjuk hogy mi hogy fog alakulni, még messze van az amire beköltözhetnek a garnik sajna :/
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.19. 10:08

Kérlek Titeket, hogy a különböző boltok emlegetését innentől kezdve mellőzzétek.

Köszönöm
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.19. 10:11

Elnézést kérek, ha ezzel bármi kellemetlenséget okoztam. Igyekeztem úgy fogalmazni a mondandómat, hogy konkrét üzletnév ne legyen benne, csak utalás, amit csak az tud, aki helyben járatos.

Mégegyszer elnézést, igyekszem ezt mellőzni a továbbiakban.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.19. 11:58

Bocsi Szentgyo megígérem hogy mellőzni fogjuk :)

Az akiról: mostmár nagyon úgy néz ki hogyha isten is úgy akarja, (és nem azt a drága telót veszem meg amit kinéztem magamnak, hanem egy olcsóbbat XD ) akkor január elején sikerül elindítanom, a kinézete nagyjából már stimmel, csak még nem nagyon tudom hogy azt a féle követ amiből van itthon egy raklapnyi használhatom-e az akiba (a köveket lekel majd tesztelnem :D )
Kinézetét illetően a hatszögletű alak miatt középen lesz egy domb, rajta kövekkel, és egy kiszáradt bonsai fával, aminek a tetejére mohát ragasztok majd...
Garnikat illetően az amanóban biztos vagyok, bár a darabszámot még kikel találnom, 3-4 körül gondoltam őket beszerezni :)
a többi élőlény még tisztázatlan egyenlőre ;)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.19. 12:04

Jól hangzik, látom, megvannak már fejben a tervek. ;)

A kiszáradt bonsai fára tényleg ragasztani akarod a mohát? Szerintem kötözésre gondoltál damillal. :lol:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég