Új akvárium, és ehhez garni választás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.09.17. 18:20

Sziasztok az elkövetkezendő két hónapban szeretnék elindítani egy kisebb kb 20-30 literes akváriumot mivel teljesen kezdő vagyok a témában,így nem nagyon tudom hogy pontosan milyen garnélákkal kezdjek. Elég sokat olvastam már a dologról, és tetszenek a yellow fire, és sakura garnélák is, de gyors szaporodási tempójuk miatt, és nem szeretnék pár hónappal később egy szinültig garnikkal telt akváriumot nézni ;)
Gondoltam esetleg egy Babaulti Green kolóniára amit ha jól tudom tudnék csapvízben is tartani...
Vagy esetleg nem tudom hogy mennyire ajánljátok de gondoltam arra is hogy talán élesztős CO2 beoldással ha jól tudom szinten lehet tartani a víz Ph-ját... és így talán tudnék tartani gyengébb minőségű crs-eket( ezek a kedvenceim :lol: )
Nem tudom hogy mi lenne a legjobb megoldás a dologra,de kicsit félek az ilyen mügyantás, és savas vizkezeléstől mivel még sosem csináltam.... :(
Nem akarok egy egész vagyont költeni a dologra, még esetleg a külön garnéláknak való talajt betudom szerezni, ésha jól tudom azok is stabilizálják a ph-t, de RO készüléket nem akarok venni egy akváriumhoz, többnek pedig sajnos nincs helyem :cry:

Gondoltam esetleg a pinokkió garnéla, amanó, és a Caridina propinqua “ Celebes” - Narancs garnéla társításán amik nagyjából csapvízben is tarthatóak, és egy kisebb edényben sós vízzel szaporíthatóak is esetleg...

Szeretnék szép színes garnikat, amik nem átlátszóak (mert ugye azok néznek ki a legjobban :lol: ), csak nem tudom mit hogy kellene csinálni kérlek segítsetek, bármilyen tanácsot megköszönök.
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.18. 08:39

Szia,

Először is szuper, hogy így előre elkezded tervezni a dolgokat, bárcsak mindenki így tenne.

Ha még nem garnéláztál, akkor első körben mindenképp valamilyen Neocaridina változatot ajánlanék, szép színesek, mint amit szeretnél, van belőle piros, sárga, narancssárga, foltos, szóval lehet válogatni, annyi, hogy a különböző színű változatokat nem érdemes összekeverni. Ha nagyon elszaporodnának, akkor sincs semmi gond, mivel, ha elérnek egy bizonyos számot (ekkora akváriumban kb 200db), akkor leállnak a szaporodással.

Természetesen a propinqua és a pinokkió is szóba jöhet, a tartásuk nem okoz gondot, a szaporításuk már annál inkább.

A CRS garnikat nem javasolnám első körben, az élesztős CO2-t pedig egyáltalán nem - nem túl stabil és nem túl biztonságos módszer, könnyen előfordulhat vele valami probléma és akkor borul az összes garnéla...

A blogban épp most írtam egy postot az akvárium indításáról, szerintem olvasd el, hátha találsz benne valami hasznosat:

http://szentgyo.wordpress.com/2012/09/13/egy-akvarium-inditasa/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.09.18. 13:19

Szia!
Köszi a választ már kb egy hónapja hogy ezekről a dolgokról olvasgatok :D
Narancssárga, és foltos neocaridinát még nem láttam , és beszerzésük valszeg nem lenne túl egyszerű :( Mindenképp szeretnék valahol itt a környéken beszerezni pár garnit hogy ne kelljen elmennem miattuk több száz kilométert ;)
A garnik fajtáiról sajna nem sok mindent találni magyarul már a blogod nagyrészét végig olvastam (mint ezt a linket is pl :D )
Megfogadom a tanácsodat, és maradok a neocaridináknál meg talán pár amanónál a változatosság( és az algaevő képességük) miatt, bár most ezzel a narancsszínű fajtával megpiszkáltad a fantáziámat :D kérhetnék róla esetleg valami nevet, linket stb-t ahol ezekről többet lehet olvasni, mert itt a fórumon nem sok mindent találok :)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.18. 13:22

Orange sakura néven fut a narancssárga Neocaridina:

Kép

A "foltos" Neocaridina pedig a Rili:

http://szentgyo.wordpress.com/2012/02/06/rili-garnela/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.09.18. 15:16

Hát azt hiszem most teljesen beleszerelmesedtem az orange sakurába nagyon gyönyörűek :D bár van egy olyan erős érzésem hogy nem nagyon fogok találni belőlük megfizethető áron...
Azt láttam hogy Riliket te is árulsz, szal vagy veszek esetleg tőled majd, vagy maradok a sakura , yellow fire-nél amit talán közelebb is találok :)
De az lenne talán a legjobb ha itt a boltokban meglehetne rendelni orange sakurát, annak tudnék örülni a legjobban :D
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.26. 10:51

Hello.

Láttam, hogy van még egy szombathelyi garnélás érdekeltségű ember a blogon, végre. :D
Érdeklődnék, hogy sikerült már beszerezned garnikat itt Szombathelyen, vagy a környékén valahol? Valamelyik üzlet foglalkozik garnélákkal is a halakon kívül?

Én egyébként leginkább a yellow fire-ek felé húzok, szép fekete bazalt talajon, és sok mohával. :) De az orange sakura-k is gyönyörűek, amiket te kinéztél magadnak.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.11.28. 01:32

Szia
Még egyenlőre az anyagiakkal bajlódok, így sajna nem sikerült elindítanom az aksit...
De a Garnikat a legegyszerűbb a Kőszegi utcai kereskedésben beszerezni, ált amanót, red cherry-t sakurát, és üveg garnélát szoktak kapni, és viszonylag jó áron adják is őket (nem utolsó szempont, az sem h elég rendes körülmények uralkodnak a boltban, és a kiszolgálás is nagyon jó ;) )
De üveg garnit, és nem'tom pontosan milyen, de két fajta rákot a vasútállomás környéki kereskedésben is láttam pár csodaszép gömbhallal együtt, amin megis lepődtem h ott is kapni mert eddig élőben nem is láttam még :) (nem egy aksiban voltak a garnikkal)
Yellow-okat nem tudom h honnan lehetne beszerezni, orange-ról már letettem sztem Pesten, v Bécsben lehetne a legközelebb hozzájuk jutni... :(
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.29. 16:05

Kösz szépen a választ. Így már könnyebb lesz elindulni, elsőként a Kőszegi utca fele veszem az irányt. :D

A budapesti beszerzésről én is lemondtam, se időm, se kedvem nincs felutazni. Mindenképp itt szeretnék beszerezni pár garnit, lehet, hogy maradok a Red Cherryknél.
Bár ki tudja. Lehet, hogy feladok hirdetést az akvarista-n, hogy Szombathelyen és környékén keresek Yellow garnélákat. Ha valaki tart otthon, hátha van ey kis túlszaporulata, amitől szeretne "megszabadulni".

Egyébként te mennyit szánsz az indításra, már ha nem túl személyes a kérdés? Gondolom te is úgy vagy vele, mint én, hogy minél kevesebből kijöjjön. Én az Aquael Shrimpset 30l-es változatát néztem ki 10ezerért.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.11.30. 01:22

Énis azt az akváriumot néztem ki igazából ;)
csak sajna nekem a garnik mellett még a növényes aksik tetszenek nagyon ahhoz meg már kicsit több pénz kell...
de am ilyen 30e ft körüli összeget számoltam rá ha jól emlékszem, csak most egyenlőre telefont akarok venni, és az sem lesz olcsó mulatság :) de gondolkodom rajta h beszerzek egy aksit, és csak egy sima garnis halas akváriumot berendezek benne...
A boltokra visszatérva: amit nagyon nem ajánlok állat beszerzés céljából az a thököly utcai bolt, katasztrófa ami ott van... a teknikai részt viszont meglehetősen jól kiszolgálják, elég sok féle külső szűrőt láttam náluk pl...
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.30. 17:25

A boltokra visszatérve: amit nagyon nem ajánlok állat beszerzés céljából az a thököly utcai bolt, katasztrófa ami ott van


Igen, azt én is hallottam, hogy azt jobb elkerülni ilyen szempontból.
Egyébként én olyan 20ezret számoltam indításra, a garnik nélkül. Az aksi már megvan, most vadászom a dekorációra, növényekre, talajra. :lol:

Aztán január elején jöhetnek a lakók is, talán lesz választék errefelé. A remény hal meg utoljára.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron