Általánosságban a garnélákról

Az oldallal kapcsolatos vélemények, javaslatok

Általánosságban a garnélákról

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.05. 22:47

Sziasztok!
Jó ez a fórum csak leginkább azt veszem észre,hogy itt is előjött a nagyzási hóbort,ez olyan mint pl a kocsiknál,jaj Neked csak egy ladád van?Akkor Te nem is vagy senki!Lassan már csak azt veszem észre,hogy páran azon versenyeznek,hogy kinek van úgymond komolyabb garnélája,tisztelet a kivételnek!Volt egy blog remélem sejtitek kié,az mióta megjelent azóta olvasom,és tanulok belőle,és rengeteget tanultam belőle!
Számomra ezek a kis élölények,amik persze az enyémek,sakura,babaulti,tiger,yellow nem vehetik fel a versenyt egy king kong,panda,ssss cbs,vagy akármi más garnélával,de az én szememben igen!!!!és pontosan azért,mert az enyémek!És tudom azt,hogy mennyi munkát és időt öltem bele,csupán az állatok szeretetéből!Remélem ezzel nem sértettem meg senkit,de ha igen akkor sajnálom,ez az én szubjektív véleményem,és ne akarjunk olyat játszani mint az ovodában,bi-bi-bi az enyém jobb!:-)Bár sajnos már az egész világ ilyenné válik!

Üdv:Attila

Nem szerettem volna ezzel senkit megbántani,nem is ez volt ezzel a szándékom!

Azért a véleményetkre kivéncsi lennék!
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Általánosságban a garnélákról

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.06. 15:04

Szia,

Nem egészen értem, hogy mi volt az oka, ami kiváltotta belőled ezeket a gondolatokat, bár ezek szerint valószínűleg az a video, amit feltöltöttem. Szerintem a világon senki vitatja, hogy egy red cherry ne lenne épp annyira "érdekes" vagy "jó", mint mondjuk egy PRL mosura.

Bárki, aki megkérdez, hogy milyen garnélát tartson, mindenkinek azt javaslom, hogy red cherry-t!

Amennyiben arra a blogra gondolsz, amit én csinálok, akkor annyiban helyesbíteném, hogy nem csak volt, hanem van, igyekszek folyamatosan frissíteni, amennyire az időm engedi. Annak örülök, hogy tetszik/tetszett, épp amiatt kezdtem el csinálni, hogy bárki olvashassa, ismerje meg ezeket a számomra rendkívül érdekes kis állatokat és tanuljon belőle.

Szerintem itt, a blogon (1-2 kivételtől eltekintve) az emberek nagy része a garnélák szeretete miatt tartja őket...

Remélem azért a továbbiakban is fogsz érdekes dolgokat találni mind a blogon, mind itt a fórumon.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általánosságban a garnélákról

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.06. 21:56

Azért ez a nagyzási hóbort kicsit erős.....
Vannak, akik több időt és pénzt szánnak a hobbijukra mint mások. ÉS persze mindenki büszke egy kicsit a ritkaságaira, a gyűjteményére és az eredményeire. Nekem egy szép piros RC állomány egy hangulatos akváriumban a mai napig örömet jelent. Örülök neki, ha valaki megosztja velünk a képeit, a sikereit, az örömét. Igaz, hogy nekem nincs RC-m, de csak azért, mert helyhiányban szenvedek, és azt volt a legegyszerűbb felszámolni. A legizgalmasabb dolog az egész garnélázásban, amikor a LEGELSŐ RC MAMA BEPETÉSEDIK. És utána keresgetni a kicsiket a mohában, nagyítóval.
Az ember nem az értéke miatt vesz drága garnélát, meg nem is a várható haszon miatt.... Nem túl jó befektetés....(Próbáltál már eladni 30-40 Eurós garnélákat itthon???? Szerinted?) Hanem azért mert szépek, és különlegesek. Én a mai napig tartok C. breviata-t, Yellow-t, Sakurát.... Mert szép, és szeretek benne gyönyörködni. Persze az "SSSS" CRS is tetszik, meg a Taiwanok is.

És azt sem hiszem, hogy csak pénzkérdés lenne beszerezni és tenyészteni pl. valamilyen vadon fogott újdonságot. Inkább kihívás, az eddigi tapasztalatok megkoronázása, és persze, hogy büszke rá az ember.

Amúgy ez nem a pénzről szól. Mondjuk egy idő után - hogy így fogalmazzak - kevesebbe kerül. Ez másoknak is hasznos. És persze kellenek akik kitapossák az ösvényt. Aki megveszi külföldön a drága tenyészállományt, meghonosítja, sikeresen tenyészti - mondjuk 3. próbálkozásra - és aztán te is tudsz venni. Találd ki milyen érzés, amikor lefordul egy komplett BT 0 állomány, mondjuk 2-3 hét alatt. Akármit csinálsz....
De még mindig olcsóbb , mint a veteránozás....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Általánosságban a garnélákról

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.06. 22:16

Értem azt amit írsz,csak azt szeretném,hogy segítenénk egymást,én sajnos nem nagyon tudok,mert szinte most járom azokat az utakat,amiket már páran kitapostak.azért fórum a fórum,hogy megosszuk egymással a tapasztalainkat,igazából azért gurult el a gyógyszerem,mert lefordult 10 crs:-(
Sajnálom Nem akatram senkit megbéntani!
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu


Vissza: Vélemények - javaslatok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron