Tippek, javaslatok

Az oldallal kapcsolatos vélemények, javaslatok

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.08. 14:53

http://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=29&t=998
Arra gondoltam, ami itt is látható és még rengeteg más hasonló fórumon. Szerintem sokat számít. Nem kell új ablakokat, lapokat nyitogatnom, elég ha ránézek, és látom hogy érdekel-e, láttam-e már korábban, egyáltalán miről van szó, mert az általában nem adnak egyértelmű leírást a linkelők. A biztonsági kockázat részét megértem, de amúgy ez egy jó dolog, sokkal szebb, és vonzóbb is mint egy szimpla link.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.08. 15:00

Moszat írta:http://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=29&t=998
Arra gondoltam, ami itt is látható és még rengeteg más hasonló fórumon. Szerintem sokat számít. Nem kell új ablakokat, lapokat nyitogatnom, elég ha ránézek, és látom hogy érdekel-e, láttam-e már korábban, egyáltalán miről van szó, mert az általában nem adnak egyértelmű leírást a linkelők. A biztonsági kockázat részét megértem, de amúgy ez egy jó dolog, sokkal szebb, és vonzóbb is mint egy szimpla link.


Ha ennek jogi akadályai nincsenek, ahogy látszik, én támogatom az ötletet, Pisti! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: imi » 2011.03.10. 17:00

Tudom, hogy nem szeretnétek adok-veszek topicot a fórumra, ezért jelenleg sokan csak egy másik fórumon, ami nem kifejezetten garnélás, vagy pedig itt, priviben tudunk érdeklődni a másiktól, hogy van-e eladó/elcserélhető garnélája, mert az esetek 99%-ban úgysem járunk szerencsével.
Arra gondoltam, hogy van nekünk egy szép kis taglistánk, ahol ott van a rang, honlap, tartózkodási hely.
Mi lenne ha annak, akinek van cserére, vagy eladásra szánt garnélája, a tartózkodási hely mellé odatehetne csak egy szót, hogy "eladnék" vagy "cserélnék".
Ezzel a fórum sem válna bazárrá de mégis könnyebben találhatnánk magunknak garnélát...
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.10. 18:07

Továbbra sem támogatok semmiféle ilyesmi kezdeményezést...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.10. 18:19

szentgyo írta:Továbbra sem támogatok semmiféle ilyesmi kezdeményezést...


Most melyikre gondolsz a sok közül? :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.10. 21:27

Van egy kecske meg káposzta is marad ötletem az adok-veszekre. Tény, hogy nagy igény van rá, és teljesen érthetőek az ellenérvek is, sajna túl sokan szeretnek visszaélni a dologgal. Arra gondoltam, hogy valamelyik másik fórumon nyitok egy topicot, ahova mindenki az itt használt nevén írogathat. Ilyesmire gondoltam: http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... 1121630946
Ide még regisztrálni sem kell, tehát nem jelent fölösleges macerát egy hirdetést feladni.
(A jelenlegi akvarisztikával foglalkozó oldalak vagy kritikán aluliak, vagy nem vágnak egészen a témába. A növényes fórumon például hirdethetem a növénygyilkos csigámat örökké, a nagy akvarisztikás oldal meg olyan lassú, hogy meg se tudom nyitni idegbaj nélkül)
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: imi » 2011.03.10. 23:16

Amit Én írtam abban éppen az lenne a lényeg, hogy itt a fórumon, végre összegyűltek a garnélások, létrejött egy egyre gyarapodó, kifejezetten garnélás közösség. Kialakultak képek, hogy kinek milyen garnélája van, nem kell attól félni mint ami Lizivel is megtörtént nemrég.
A fórumon továbbra sem lenne semmi kereskedős topic. Egyszerűen a taglistán XY neve mellett annyi lenne, hogy eladna/venne vagy cserélne, ha van neki éppen.
Semmi több, de a másik látná, hogy kinek írhat privit/levelet.
Mert most is ez megy, csak azzal a különbséggel, hogy találomra írunk a másiknak privit, hátha van neki eladó/elcserélendő garnélája.
Ismétlem, a fórumon ebből semmi sem látszódna, nem válna piactérré.
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.11. 01:15

Levinen írta:
szentgyo írta:Továbbra sem támogatok semmiféle ilyesmi kezdeményezést...


Most melyikre gondolsz a sok közül? :)


Az adás-vétel kérdéskörre. Kérek mindenkit, hogy próbáljunk már ettől elvonatkoztatni! Eddig azért többé kevésbé sikerült, remélem ezután is megoldjuk valahogy. Ha lehet mellőzzük a profilban történő hirdetéseket is, az a baj, hogy ezzel a moderátoroknak adtok egy csomó munkát, és ahelyett, hogy érdemben tudnánk a fórumhoz hozzászólni, ilyenekkel kell eltölteni az időt, hogy ezeket rendbe tegyük... Nincs olyan sok szabály a fórumon, ezt a néhányat kérlek tartsátok tiszteletben, és ne a "kiskapukat" keressétek!

Ezer meg egy oldal van, ahol folyik az adás-vétel, ez maradjon kivétel ;)

P.S.: Ez nem felhívás volt, hogy akkor aki tud elkezdje linkelni ide ezeket az oldalakat, minden ilyen jellegű hozzászólás is törlésre kerül.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.31. 08:24

Javasolnék egy olyan megoldást a képek feltöltésére,amit a cruiser bringás csapatunknál használunk!
http://picasaweb.google.com/magyarcruiserclub(ott én találtam ki)Szentgyo vagy egy moderátor készíthetne regisztrálhatna egy felhasználói névvel jelszóval a picasan/............... egy oldalt,és bizonyos rang után megkapná az illető privátban a jelszót a felhasználói névvel együtt,és tudna oda saját albumot készíteni,mindenki feltölthetné oda a kis képeit,a képek megmaradnak,nem úgy mint a képfeltöltésnél.Ez nálunk nagyon jól működik,és egy helyen vannak a képek!Mellesleg onnan könnyű belinkelni egy képet!
Csak egy ötlet.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Tippek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.31. 20:11

myk74 írta:Javasolnék egy olyan megoldást a képek feltöltésére,amit a cruiser bringás csapatunknál használunk!
http://picasaweb.google.com/magyarcruiserclub(ott én találtam ki)Szentgyo vagy egy moderátor készíthetne regisztrálhatna egy felhasználói névvel jelszóval a picasan/............... egy oldalt,és bizonyos rang után megkapná az illető privátban a jelszót a felhasználói névvel együtt,és tudna oda saját albumot készíteni,mindenki feltölthetné oda a kis képeit,a képek megmaradnak,nem úgy mint a képfeltöltésnél.Ez nálunk nagyon jól működik,és egy helyen vannak a képek!Mellesleg onnan könnyű belinkelni egy képet!
Csak egy ötlet.

Ez szép és jó lehet, de előre szólok, hogy az olyan emberek, akik nagy mennyiségű képet tárolnak a gépükön, idegbajt fognak kapni tőle. A picasanak van egy nagyon rossz tulajdonsága, miszerint úgy kezdi az ismerkedést veled, hogy nekiáll automatikusan képeket keresni a gépeden. És nem is tehetsz semmit addig, amíg meg nem találta, ami neki kell. Tessék elképzelni mi történt, amikor én a cirka 80 giga képemmel belogoltam.
A fotoalbum.hu-t tudom még ajánlani, a fő hátránya, hogy néha várni kell pár percet a képek megjelenésére. A kepfeltoltes.hu-t a gyorsasága miatt szerettem, de egyre többet gyengélkedik.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Vélemények - javaslatok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron